לחיות עם הגור שלך

הדפס
הבחירה בחתלתול

התחייבות למשך כל חיי החתול

חתלתול שישמח את הבית... ושיגדל! ברגע שהוחלט לבחור ידיד קרוב, יש לדעת שזוהי התחייבות לכמה שנים. על כן, הבחירה צריכה לנבוע גם מהראש ולא רק מהלב.

ברגע שהחלטתם לבחור חיה שתקבל את פניכם בבית, אחת השאלות הראשונות היא מוצאו של החתול.

חתול בית או חתול גזעי?

חתול גזעי, שנולד מזיווג הורים שנבחרו בידי המגדל ואשר הצליח להתערות טוב בסביבתו, מבטיח להמשיך את הבסיס המורפולוגי שנקבע על ידי הגזע. כך גם לגבי קווי האופי המרכזיים שלו. על כן, יתערה בביתו החדש ללא כל בעיה. הדבר קשה יותר כשמדובר בחתול בית שהוריו או סביבתו הקודמת אינם תמיד ידועים. קשה להעריך את מראהו הבוגר או את התפתחות אופיו בעתיד.

הידיד האידיאלי

בחירה בחתול גזעי היא מחשבה לגבי סוג הידיד שתרצה. אלגנטי כמו האביסיני , כדורי כמו הבריטי, רגוע ומרשים כמו המיין קון...
סוגי הגזעים של החתולים מציעים מגוון רב שכדאי לאסוף מידע עליהם. אגודות חתולים הם המקום הנכון לקבל מידע ולהשיג כתובות של מגדלים.

גם תערוכות חתולים הן הזדמנות מצוינת לגלות חלק ניכר מאותו מגוון של גזעים ויופי בביקור אחד ולשוחח עם המגדלים. אם אפשר, מומלץ לבקר במקום שבו נולד וחי הגור. כך תוכלו להכיר טוב יותר את סביבתו והתערותו בחברה ולבסס את בחירתך.
התערותו של הגור המתרחשת בין השבוע השני לשביעי של חייו היא אכן שלב חשוב מאוד בהתפתחותו. הדבר קובע, במידה רבה, את התנהגותו כבוגר בעתיד מאחר ובמהלך תקופה זו הוא לומד להבחין באירועים ובמצבים הטבעיים עימם הוא מתמודד.

זכר או נקבה?

הנקבות מתרפקות יותר, הזכרים מרוחקים יותר... זה מה ששומעים לעיתים או בדיוק ההיפך! בעצם, אין חתול ממין אחד שיהיה אוהב יותר אם היה ממין השני. למעשה, העיקור/סירוס מומלץ ביותר, אלא אם תרצה גורים, והוא מפחית באופן משמעותי את השוני ההתנהגותי בין הזכרים לנקבות

יותר מאשר בחירה במין החתול/ה, התערות חברתית טובה של הגור תבטיח יחסים נעימים עם האדם. לכן, כדאי שתגדירו את אופי החתול שתרצו שיהיה לידידכם בעתיד ולפיכך תחליטו על פי אורח חייכם.

וידאו

אימוץ: התחייבות

לפני רכישת החתלתול, כדאי שתשאל את עצמך את השאלות הנכונות. רצונך העז לחלוק את חייך עם חתלתול צריך להתבסס על מחשבה עמוקה, כיוון שהבחירה מחייבת אותך לשנים רבות.