איזה גזע?

הדפס

איזה גזע לבחור?

לחתול הביתי מגוון של יופי ומראה, תמיד בהרמוניה ובאיזון של גזרתו, גמישות גופו. הסוגים רבים נובעים ממגוון גנטי ומזנים שונים. השילובים של גזע וצבע הם הנאה גדולה לאוהבי החתולים.

כשישים גזעים של חתולים מוכרים על ידי האגודות השונות. הסטנדרטים של גזעים אלה מתארים היסטוריה, מראה גופני וקווי אופי לכל אחד מהם. קטנים או גדולים, דקים או חסונים, צורת גופו של החתול מסווגת לשלושה טיפוסים שמהם יתפצלו סוגי ביניים.

טיפוס מאורך, טיפוס בינוני, טיפוס קצר?

הגזע – מראה ואופי

מעין הכללה אבל לעתים קרובות זו הנטייה: ככל שיהיה מאורך יותר, כך יהיה יותר פעיל. ככל שיהיה גדול ומסיבי יותר, כך יותר רגוע ונינוח. כמובן, שזו רק נטייה, ויש וריאציות רבות.

חתולים פעילים: בעלי גוף דמוי צינור, ראש ארוך ואוזניים גדולות וזקופות, דרוכות לקראת כל מה שזז. מאחורי החזות ה"אוריינטלית" כביכול, ובצד שריריהם הכחושים כשל כלב ציד, מסתתר מזג לוהט. החתולים הסיאמים, , אוריינטלים, מנדרינים, קורניש רקס הם מתרפקים מאוד, פטפטנים וקשורים מאוד לבעליהם. בין שאר חתולים פעילים אלה השונאים להיות לבד נמצא גם את הספינקס, החתול הבנגאלי והאביסיני.

חתולים מתונים בעלי מזג נמרץ: בעלי גוף אתלטי ושרירים חזקים. עוצמתם טמונה באיזון ובמתינות שלהם. הם בעלי מזג נמרץ ונעים, תמיד נוכחים מבלי להתפרץ לחדר. כך הם החתולים מסוג שרטרו, אירופאי, בורמזי, מאו מצרי ודבון רקס בעל הפרווה הגלית.

חתולים חזקים ועדינים: הם חזקים וגדולים. כאילו שהם מודעים לחשיבותם, עוצמתם שקולה לעדינותם. הם עשויים להיות מעוגלים כמו החתול הבריטי או האקזוטי קצר-הפרווה, ענקיים כמו המיין קון, הנורבגי, הסיבירי והרגדול. לכמה מהם פרווה ארוכה הדורשת טיפול יומי כמו הפרסי או טיפול דו-שבועי כמו הבורמזי הקדוש. חתולים חזקים ושקטים אלה אוהבים את קרבת האדם, והם מתרפקים מאוד.

שיער ארוך או קצר?

אף כי אין הסבר מדעי לתופעה זו, הרי שניתן לעתים קרובות להבחין כי בגזעים שיש בהם מגוון שיער קצר וארוך, בעלי השיער הארוך רגועים יותר מאחיהם. הדוגמה הטובה ביותר היא החתול הפרסי והחתול האקזוטי קצר-השיער, שהוא בעצם פרסי קצר-שיער.

וידאו

A little history

Deified in Ancient Egypt, considered beneficial thanks to his skill at hunting, demonized in medieval times, the cat has adapted so well to living next to man that today he has become a full-fledged member of the family. In this ever more urbanized 21st century, the fascinating animalness of the cat has become more subdued without losing a single one of its attractive features.

תמונות