לחיות עם הגור שלך

הדפס
הגור מגיע הביתה

יומו הראשון של הגור בבית

בין אם הכלב שלך הוא כבר בוגר או עדיין גור שרק הופרד מאימו, יש להכין מראש את כניסתו לבית החדש. יש להקפיד על כמה עקרונות מיד עם הגיעו, וכך יקל על הכלב למצוא את מקומו בבית החדש.

עם הגיעו, הכלבלב עומד לגלות את בני המשפחה והסביבה החדשה שבה יתפתח מאותו היום והלאה. יום או יומיים נדרשים לגור כדי להתאקלם. אם תקבלו אותו ברוגע וברכות, הוא ימצא במהרה את המקומות המועדפים עליו ששם ירגיש בנוח.

חיית להקה בביתך

הכלב הוא חית להקה. הוא מוצא את איזונו ביציבות הלהקה ובהיררכיה שלה. לכן הוא חייב להבין שהאדם הוא אדונו. כלל זה נכון לכל הכלבים, בכל גודל שהוא, ומונע מהחיה לשלוט במשפחה. חשוב לאמץ התנהגות עקבית כלפיו. מיד כשהוא מגיע, יש להתייחס לגור ברוך כדי לתת לו ביטחון, אך גם בנחישות כלפי מה שאסור. כך, יתבססו יחסי האמון בין הכלב לאדונו ולא יפגעו עם הזמן.

מה מותר ומה אסור

הכלבלב לומד במהירות את ההבדל בין מה שמותר ומה לא. למשל, אם אתה מרשה לו לשבת על הספה או על המיטה בימים הראשונים, לא יהיה קל לגמול אותו מזה לאחר מכן. לכן, חשוב להראות לו מי האדון בבית על ידי איסור עליה על מיטות ולהראות לו את הצעצועים שלו. אתה גם צריך לבחור את המקום שבו הוא יאכל את ארוחותיו, בשקט וברוגע, ולאסור עליו לבוא ולבקש אוכל בכל פעם אחרת. חשוב גם שיהיה לו מקום קבוע לישון, שטיח או מלונה, תמיד הרחק מדלתות וחלונות, כך שלא יקבל את הרושם שהוא שולט בכל מי שבא והולך בבית.

הציוד הנדרש

מה שצריך לספק לו הוא פשוט אך חיוני. קודם כל, עליך לדאוג לקולר ולרצועה כדי לצאת איתו החוצה, להכין שתי קערות משלו: האחת למזון והשנייה למים. כדאי שתשתמש בפלדת אל-חלד או זכוכית הקלה לניקוי ושאינן סופגות ריח. מלבד זאת, יש כלבים האלרגיים לפלסטיק. יש לדאוג תמיד למים טריים ושהקערות יהיו נקיות. מיטה לשינה תאפשר לקבוע בבירור את המקום עבורו כדי לנוח. יש לדאוג גם לטיפוח פרוותו, בהתאם לסוג השיער. כמה צעצועים המתאימים לגילו, ישלימו את הציוד הנדרש על מנת לקבל כיאות את האורח החדש.

בטיחות

קיימות סכנות רבות לגור. למרות שהוא ישן הרבה, כדאי שתפקחו עליו עין, גם אם משמעות הדבר שבהעדרכם לכמה שעות תשכנו אותו בחדר בטוח. מדרגות שהוא עלול ליפול בהן או חדרי ילדים עם צעצועים שהוא עלול לכרסם או לבלוע ,הם כמה מהמקומות שכדאי לאסור ממנו להיכנס

וידאו

צעדיו הראשונים של הכלבלב בבית

על מנת לעזור לגור להסתגל לחייו החדשים במהירות, קיימים מספר עקרונות ועצות שיעזרו לו ללמוד ולהשתלב בחוג המשפחה ויעניקו לו טיפול לגדילה בריאה.

כל הסרטונים :