לחיות עם הגור שלך

הדפס
תזונת הגור

תזונה נכונה מאפשרת גדילה טובה

התקופה שבין הלידה לתום הגדילה היא תקופה של התפתחות מואצת. חיוני לספק לגור תזונה נכונה כדי לאפשר לו גדילה טובה ולמנוע מחלות.

הענקת תזונה נכונה לגור

זהו הכלל הבסיסי שכדאי תמיד לזכור: הגור חייב לאכול לא יותר מידי, לא פחות מידי, ובשום אופן אין לפטם אותו בתירוץ שהוא נהנה מזה. האכלת יתר מביאה לתוצאות מזיקות. הדבר מביא לעודף משקל מוקדם בחייו של הגור מגזע גדול ועלול לגרום לו בעתיד לבעיות בעצמות ובמפרקים. אצל גור בגודל קטן, הדבר עלול לגרום להתרבות התאים ברקמת השומן ולסיכון בהשמנת יתר בבגרותו.
בחירה בתזונה המעניקה אנרגיה ובצריכה על פי עקרונות מקובלים תסייע למנוע סיכון להשמנה בעתיד. בניגוד לכמה דעות רווחות, באופן ביולוגי, הכלב אינו זקוק ל"גיוון" בתזונה ולמעשה אינו אנין טעם, אלא בוחר את מזונו בעיקר על פי חוש הריח המפותח שלו.

דרישות איכותיות ספציפיות

לאחר הגמילה מחלב, מספר הארוחות צריך להשתנות בהתאם לגיל, החל מארבע ארוחות ליום בשבועות שלאחר הגמילה, לאחר מכן שלוש, ולבסוף לשתים בשלב הגדילה האמצעי. באופן אידיאלי, כמות המזון המוגשת צריכה להיות מבוססת על עקומת הגדילה של סוגי הכלבים השונים וצרכיהם הייחודיים או על פי פיקוח על המשקל שלהם.

חלבונים, שומנים, פחמימות, ויטמינים, מינרלים, יסודות קורט... לכל מרכיב במזון יש תפקיד. עודף וחוסר הינם מזיקים לבריאותו של הגור. כך, גור מגזע גדול זקוק ליותר מאשר גור מגזע קטן בנוגע לכמות הסידן. אם הם אוכלים את אותו המזון, הגור הראשון יהיה בסיכון של חוסר סידן
מזון איכותי לגדילה הוא מזון בריאותי שמתאים בדיוק לסוג הגור, לפי גודלו של הגזע וגילו של הגור, רגישותו או מאפיינים ייחודיים של הגזע. בתום הגדילה, מאפשרת התזונה הבריאותית לסגל תזונת "תחזוקה" לכלבים בוגרים שתתאים בדיוק לצרכיו של הכלב הבוגר.

הכרות עם צרכי הגדילה של הכלב מסוג קטן (מיני), בינוני (מדיום), גדול (מקסי), ענק (ג'איינט) .

הארוחה: רגע חשוב

המזון, תשומת ליבו של אדונו ומקום טוב לישון בו הם הדברים החשובים ביותר לכלב.
בנוגע לתזונה, להלן עשר הדיברות של בעל הכלב, שסוכמו בידי וטרינרים המתמחים בהתנהגות כלבים:

וידאו

לחיות עם הגור

על מנת לעזור לגור להסתגל לחייו החדשים במהירות, קיימים מספר עקרונות ועצות שיעזרו לו ללמוד ולהשתלב בחוג המשפחה ויעניקו לו טיפול לגדילה בריאה.

תמונות