לעמוד הבית news תזונה לחתלתולים

תזונה לחתלתולים

הדפס
תזונה לחתלתולים

מאחר וחתלתולים גדלים מהר מאד ועוברים שני שלבי גדילה לפני שמגיעים לגיל בגרות  : גור חתלתולים  וחתול צעיר זקוקים בכל שלב לתזונה  מיוחדת העונה לכל צרכיהם הבסיסיים על מנת לחזק את מערכת החיסון שלהם, לעודד התפתחות נוירו-סנסוריאלית תקינה ולאפשר התפתחות שלד ומפרקים .

תזונה לחתלתול המתפתח

למרות שחתולים הם אוכלי בשר, ניתן לכלול בתזונה  שלהם פחמימות באיכות גבוהה כדי לספק אנרגיה לעיכול קל ולעזור במניעת בעיות עיכול .

פורמולות לחתלתולים צריכות להכיל בנוסף את כל הויטמינים והמינרלים הדרושים להתפתחות שלד תקינה, נוגדי-חימצון המסוגלים להעניק הגנה טבעית ו-EPA ו-DHA להתפתחות מערכת עצבים מרכזית.

פורמולות לחתלתולים מתוצרת רויאל קנין עונות לצרכים המיוחדים מאד של החתלתול המתפתח. בחר את הפורמולה המתאימה לחתלתול שלך בעמוד המוצרים.

מצא מוצרים

אופן האכלה

תזונת החתלתול מתוכננת במיוחד כדי לתת סיוע מקסימלי במהלך השבועות הראשונים לחייו, אך צרכי החתולים משתנים ככל שהם מתבגרים. בגיל ארבעה או חמישה שבועות ניתן להאכיל את החתלתולים במזון מוצק. לאחר שקבוצת השיניים השניה בצבצה, מרכיבי התזונה החיוניים לגדילת החתלתול אינם משתנים עד הגיעם לגיל שנה.

עקוב אחר ההנחיות המצויות על האריזה כדי להאכיל את החתלתול שלך. הימנע מלהאכילו בכל דבר שאינו אוכל לחתלתולים, והבטח שיהיו לו תמיד מים טריים.

אם החלטת להחליף מזון, זכור תמיד לעשות  את המעבר בהדרגה. שאל את האדם ממנו קבלת את החתלתול על האופן בו האכיל את החתלתול (מספר ארחות/יום, חברה/סוג מזון, וכו'), מפני שמעבר לאוכל ולשגרה חדשים באופן פתאומי עלולים לגרום לבעיות עיכול .

למידע נוסף על האכלת חתלתולים ואימוץ תזונה  חדשה, הסתכל בשאלות הנפוצות  תחת הכותרת "עצות והנחיות האכלה"